Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
28 листопада 2013 року відбулось засідання постійно діючої робочої групи з питань інновацій при ДСА України.
Учасники засідання заслухали інформацію представників усіх 7 підгруп постійно діючої робочої групи з питань інновацій Державної судової адміністрації України.
Позачергово розповісти про свою роботу висловив бажання керівник підгрупи зі створення та впровадження концепції автоматизації судової влади та питань оптимізації єдиного державного реєстру судових рішень, радник голови ДСАУ Леонід Богданов. Він повідомив, що судова влада повністю змінює підходи до діловодства, яке вже стало електронним. У подальшому, зі слів радника, планується повністю перевести суди на електронний документообіг, і це стосується всіх документів, що подаються до суду. «Система функціонує. І вона вже довела свою дієздатність. Паперові форми документообігу незабаром відійдуть у минуле. Ми прогнозуємо що до кінця 2014 року весь документообіг у судах буде переведений на електронну форму», - додав він.
У планах дій підгрупи є й надання можливості громадянам подавати позовні заяви в електронному вигляді. Така форма документообігу допоможе зекономити, по-перше, час на пересилання документів, а, по-друге, кошти, зокрема й державні. Л. Богданов проінформував колег про вдале впровадження таких технічних інновацій, як «Електронний суд» та СМС-повістки, які користуються популярністю в більшості областей України. Кроком уперед у світлі нової реформи Л. Богданов вважає впровадження системи відеоконференцзв’язку між судами.
Також доповідач порушив питання розроблення інструкцій з діловодства. «Сьогодні ми маємо лише одну впроваджену інструкцію - з діловодства в господарських судах. Але нами заплановано закінчити рік ще з трьома документами» - заявив Л.Богданов.
Дещо нове з точки зору відкритості інформації в судах запропонувала керівник підгрупи з розробки та впровадження єдиної інформаційної політики судової влади Олена Ігнатченко. ЇЇ підгрупа відповідальна за розроблення й упровадження Концепції діяльності судової влади, яка включатиме співробітництво зі ЗМІ, створення прес-центру судової влади для забезпечення єдності й одноголосності судової влади, належного реагування як на внутрішні, так і зовнішні інформаційні запити та інформування суспільства про потреби, проблеми й досягнення української судової влади.
Члени підгрупи розробили кілька можливих макетів прес-центру судової влади.
Так, в апеляційних судах, місцевих загальних судах, де кількість суддів більша за 10, вводитиметься посада спеціаліста по зв‘язках зі ЗМІ. В інших судах, де кількість суддів менша за 10, обов’язки прес-секретаря виконуватиме заступник керівника апарату або помічника голови суду. Діяльність вищеназваних осіб регулюється типовою посадовою Інструкцією спеціаліста суду по зв‘язках з громадськістю та ЗМІ.
Керівник підгрупи нагадала присутнім, що 20 вересня 2013 року ДСА України направила лист із рекомендацією розглянути питання введення з 1 січня 2014 року відповідні посади в судах. Також своїм наказом №145 від 06.11.13 ДСА України затвердила Типову посадову інструкцію спеціаліста по зв'язках зі ЗМІ.
О. Ігнатченко підкреслила важливість підтримки відносини між судами і суспільством з метою підвищення правової культури громадян. «Така співпраця допоможе запобігти конфлікту інтересів та не перешкоджатиме здійсненню правосуддя», - зауважила вона.