flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Змінено порядок проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на державні посади.

25 жовтня 2013, 16:22

                                                        Змінено порядок проведення спеціальної перевірки осіб,

які претендують на державні посади.

 

11 жовтня 2013 року набрав чинності Указ Президента від 25.09.2013 р. № 529 /2013, яким внесені зміни до попереднього Указу від 25.01.2012 р. № 33 «Про Порядок проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування».

Зокрема, Порядок доповнено пунктом 5-1, у якому визначено, що кандидат , щодо якого спеціальна перевірка вже проводилася, при призначенні, переведенні на посаду в інший орган держвлади (держоргану), ОМС письмово повідомляє про це відповідний орган разом з поданням заяви про призначення .

Зазначений орган не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення від кандидата направляє за останнім місцем його роботи (служби), де проводилася спеціальна перевірка, запит про надання копії довідки про результати спеціальної перевірки, після отримання якої розглядається питання про призначення на посаду. Копія довідки про результати спеціальної перевірки надається відповідним органом держвлади (держорганом), органом місцевого самоврядування протягом п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Крім того, в новій редакції викладено п. 6 Положення, в якому зазначено, що спеціальна перевірка проводиться в строк, що не перевищує п'ятнадцяти календарних днів з дня надання згоди на проведення спеціальної перевірки .

У новій редакції також викладено п. 15 Положення. Зокрема, визначено, що у разі встановлення за результатами спеціальної перевірки факту розбіжностей у поданих кандидатом автобіографії та/або декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік посадовою особою (органом), які проводять спеціальну перевірку, надається можливість кандидату в протягом п'яти робочих днів подати письмове пояснення з такого факту та/або виправити розбіжності.

У разі встановлення за результатами спеціальної перевірки відомостей про кандидата, що не відповідають встановленим законодавством вимогам для заняття посади, посадова особа (орган), яка здійснює (- ий) призначення (обрання) на цю посаду, відмовляє кандидатові в призначенні (обранні) на посаду. А в разі встановлення за результатами спеціальної перевірки та розгляду вищезазначених пояснень кандидата факту подання ним підроблених документів чи неправдивих відомостей посадова особа (орган), яка здійснює (- ий) призначення (обрання) на посаду, повідомляє протягом трьох робочих днів про виявлений факт правоохоронні органи і відмовляє кандидатові в призначенні (обранні) на посаду.

Кандидат, стосовно якого проведена спеціальна перевірка, має право на ознайомлення з довідкою про результати спеціальної перевірки. У разі незгоди кандидата з результатами перевірки він може подати свої зауваження у письмовій формі щодо її результатів до відповідного органу. Рішення про відмову кандидату у призначенні (обранні) може бути оскаржено до суду.